instagram

Wyznania czekoladoholiczki

Witajcie, mam na imię Weronika i jestem czekoladoholiczką od dziecka.
To na widok czekolady i czekoladowych cukierków, ciast itp. świecą mi się oczy, buzia się uśmiecha i ślinka cieknie. Pozbyłam się uzależnienia od cukru, ale czekolady nigdy nie odmawiam, bardzo lubię tą deserową i gorzką. Ok dobra bądźmy szczerzy każdą, jadłam w swoim życiu już te najgorsze i najlepsze z różnych firm, łącznie z Niemieckimi. Czy mam swoją ulubioną ? Ciężko powiedzieć, czekoladoholicy nie mówią prawdy :).

konkurs czekolada terravita 70 %


Terravita to polska firma produkująca czekolady już od 20 lat. Zdecydowanie jest, to też czekolada  którą pamiętam z dzieciństwa, zaraz po tych niemieckich, to właśnie terravita w roku 97' miała najlepszą reklamę telewizyjną.
Oto przepis jest bajkowy. Terravita, Terravita, pyszne mleko z polskiej krowy. Terravita, Terravita. Gdy je dodasz do kakao czekoladę masz wspaniałą... Terravita, Terravita, czekolada znakomita, czekolada wyśmienita, Terravita, Terravita.

Obecnie marka przeszła niesamowitą metamorfozę, oraz stworzyła nową linię czekolad w stylu fit.

Nowa czekolada Terravita 70 % kakao

Czekoladę w "sreberku" udało mi się kupić w Tesco, po promocyjnej cenie, może nie jest to najwyższa jakość i smak jaką znamy z innych marek. Ale Terravita, to jedyna tak znana Polska marka czekolad. To właśnie ta Tiramisu smakuje najlepiej.

Opakowania nowej serii, aż błyszczą nowoczesnością i minimalizmem, który trafia do konsumentów, a duża zawartość kakao 70 % idealnie współgra z nadzieniem cytrynowym i miętowym, tak to kolejne moje ulubione smaki. Do kompletu kupiłam sobie jeszcze świąteczną czekoladę z mikołajem i "okienkiem". Oczywiście nowe opakowanie idzie w parze z jakością i smakiem, który jest bardzo dobry, koszt tabliczki czekolady to 2,50-3,00 zł.

zblogowani.pl Terravita zawsze ze mną

Gdzie zabieram czekoladę ? Wszędzie tam gdzie będę głodna, zła lub zwyczajnie będę miała na nią ochotę ;). Kiedy zjem kostkę lub dwie, od razu mi lepiej tak, to hormony szczęścia. Nikomu raczej nie trzeba mówić o zaletach czekolady, a jeśli jeszcze zawiera orzechy jest to podwójne źródło magnezu oraz witamin z cennego dla zdrowia kakao. Jedynym minusem czekolady jest duża zawartość cukru, ale wystarczy zastosować zamiennik w postaci czekolad deserowych i gorzkich.

Czy czekolada uzależnia ? Tak, ale wszystko co przyjemne sprawia, że chcemy tego więcej i częściej.
Wpis stworzyłam na potrzeby akcji "Terravita zawsze ze mną" na portalu zblogowani.pl.

zBLOGowani.pl
Copyright © Blowerka