instagram

10 ekranizacji książek dla kobiet

Książka czy film ?
Mam nadzieję, że nie macie takich dylematów.
Ja zazwyczaj prawie zawsze sięgam najpierw po książkę, ale było też tak, że to film mnie zachwycił i dopiero wtedy bardzo chciałam przeczytać książkę.
Oczywiście są mniej lub bardziej udane ekranizacje książek, ale te które Wam polecę warto znać.

1. Dziewczyna z portretu
To historia która nie musi się podobać wszystkim, ale warto ją poznać, bo oparta jest na faktach. Oczywiście tutaj zachwyciłam się książką moja recenzja i to ją polecam przeczytać najpierw. Moim zdaniem rola Grety w filmie została zupełnie inaczej przedstawiona. W książce to kobieta która straciła męża i dziecko, następnie zakochała się w swoim wykładowcy czyli Einarze, żyli szczęśliwie, ale nie starali się o dziecko, a nawet ze sobą nie sypiali. To prawda jednak, że Greta cieszyła się z przemiany jej męża i go wspierała. Jestem bardzo ciekawa czy aktor i aktorka dostaną Oskara oraz czy film zostanie doceniony.

2. Kwiat pustyni
To ten film sprawił, że przeczytałam książki Waris Dirie pięknej i silnej kobiety, która odważyła się opowiedzieć nam swoją historię. Chociaż żyjemy w XXI wieku obrzezanie dziewcząt i chłopców nadal ma miejsce, jest to zarazem przerażające, ale też bardzo ciekawe że na Świecie żyją ludzie którzy dla religii i wiary robią krzywdę swoim dzieciom. Bardzo polecam, wzruszająca, piękna i prawdziwa historia którą warto znać.

3. Pachnidło
Kolejna historia, która mnie zachwyciła i zaciekawiła, po obejrzeniu filmu natychmiast chciałam przeczytać książkę. Tutaj nie tylko sam temat otrzymywania perfum jest interesujący, ale też to jakim bohaterem jest Grenouille. Jego niezwykły dar i historia zasługują na to żeby o niej pisać i mówić.

4. Życie Pi
Książka znana i polecana, to przeczytałam i bardzo dobrze, film również pomimo tego, że jest bardzo długi bardzo mi się podobał. Piękne zdjęcia, opisy i historia pewnego chłopca i tygrysa. Film i książka zdecydowanie nie tylko dla kobiet.

5. Jedz, módl się, kochaj
Ten film i książka jakoś specjalnie mnie nie zachwyciły, ale sama też czasami mam ochotę rzucić wszystko i udać się w podróż zupełnie się nie spiesząc i nie martwiąc. Zdecydowanie ze względu na moją miłość do Włoch ten wątek podobał mi się tam najbardziej.

6. Dziennik nimfomanki
Książka i film które były mi znane przed słynnym 50 twarzy Greya, są o wiele bardziej interesujące.
Ostatnio z ciekawości obejrzałam nową Nimfomankę, to historia uzależnionej kobiety która musi walczyć ze swoimi słabościami.

7. Pamiętnik, List w butelce, Ostatnia piosenka i inne Sparksa, które znam ale nie czytam sama nie wiem dlaczego. Prawie jeśli nie wszystkie 10 ekranizacji znajdziecie na blogu ielgrey.pl.

8. Trzy metry nad niebem i Tylko Ciebie chcę
Włoska romantyczna historia, ale film zdecydowanie polecam obejrzeć hiszpański. Mówi się o niej, że to taka współczesna historia Romeo i Julii, dziewczyna z dobrego domu i chłopak który wcale nie jest grzeczny. Piękni aktorzy i romantyczna historia, lubimy to.

9. Gwiazd naszych wina
Czy jest wśród Nas osoba której bliscy czy znajomi, sąsiedzi lub krewni nie chorują na raka. Polecam Wam tą wzruszającą historię dwójki nastolatków, którzy wyjątkowo dobrze radzą sobie z chorobą. Film jest świetną ilustracją książki, a czasami nawet dialogi są takie same.

10. Nigdy w życiu
Polska też ma świetną komedię romantyczną, dlatego pomyślałam, że nie może jej tutaj zabraknąć. Z najlepszymi i moimi ulubionymi aktorami Stenką i Żmijewskim, to historia bardzo optymistyczna i romantyczna :)

Bonus 15 ekranizacji 2015 roku z bloga bookto.pl

***
Możliwe że ta lista w najbliższym czasie ulegnie zmianie, ponieważ teraz czytam "Zostań jeśli kochasz" i dopiero jak przeczytam obejrzę film.

Jak to jest u Was książka czy film ? 
Macie swoje ulubione ekranizacje ?
Copyright © Blowerka