instagram

10 miejsc pracy dla ucznia i studenta

Praca w młodym wieku to nie tylko możliwość otrzymania wynagrodzenia i doświadczenia, ale także cennych kontaktów i znajomości.
Jestem zdania, że pierwszą pracę warto zacząć już w trakcie nauki w szkole czy na studiach.
Często nie wymaga ona dużego poświęcenia i spokojnie da się ją pogodzić z zajęciami.
Poniższe zestawienie przygotowałam zarówno dla osób poszukujących pracy dodatkowej, dorywczej, a także stałej czy wakacyjnej. Mam nadzieję, że moje wskazówki i linki do miejsc gdzie znajdziesz oferty pracy okażą się pomocne.

praca dorywcza, dodatkowa i wakacyjna


1. Hostessa/Host, Animator, Ulotki
Praca zarówno dla dziewczyn jak i chłopaków, stawki są bardzo różne w przypadku hostess od 8 zł do 20 i więcej za godzinę. Jak każda praca ma swoje plusy i minusy, ale jeśli jesteś osobą komunikatywną i czujesz się na siłach, żeby stać kilka godzin to może być dobra praca dla Ciebie.
Wykonywana zazwyczaj w weekendy i na umowę zlecenie/dzieło. Animatorem czasu wolnego czy zabaw z dziećmi też w zasadzie może zostać każdy, preferowane są jednak osoby studiujące pedagogikę. Ulotki to chyba jeden z najmniej lubianych przez wszystkich temat, wynagrodzenie też bardzo niskie, ale lepiej to niż nic. Wklejam linki dla dwóch pewnych serwisów dla hostess i z ofertami pracy dla nich.
pracadna.pl

2. Merchandiser, Inwentaryzacja, Tajemniczy klient
To nic innego jak wykładanie towaru w marketach spożywczych i budowlanych, a także ich liczenie.
Inwentaryzacje często w godzinach nocnych z dojazdem i posiłkiem.
Tajemniczy klient jak sama nazwa wskazuje tutaj wymagana jest szczególna dyskrecja, nawet Twoja rodzina, a także znajomi nie powinni znać żadnych szczegółów, oraz tego że nim jesteś. Umowa zlecenie lub o dzieło. Poniżej link do sprawdzonego portalu dla tajemniczych klientów.

3. Korepetycje, Pomoc w nauce, Terapia, Szkolenie
Jak do tej pory najlepszy sposób na zarobienie pieniędzy w krótkim czasie. Tylko dzięki swojej wiedzy, korepetycji udzielać może prawie każdy. Wynagrodzenie za godzinę jest różne od 20-40 zł.

4. Pomoc domowa, Sprzątanie
Nikt z nas nie jest Perfekcyjną Panią domu, czasami sami potrzebujemy pomocy w sprzątaniu, bo zwyczajnie nie mamy na to czasu, ochoty lub siły. Praca również przy sprzątaniu biur, obiektów i placówek, domów i mieszkań po remontach, mycie okien czy porządki przed świąteczne. Wynagrodzenie zależne od miejsca pracy i zakresu, nie mniej niż 10 zł za godzinę.
pomocedomowe.pl

5. Niania, Opieka zwierząt, Opieka seniora, Wychowawca kolonijny, Au Pair
Praca dla osób lubiących dzieci, zwierzęta i seniorów. Dwie pozostałe wymienione z możliwością pracy wakacyjnej, a także za granicą. Wynagrodzenie bardzo różne, ta ostania to również możliwość podszkolenia języka, wyjazdy i wyjścia z rodziną i dziećmi. Często wymagane jest doświadczenie w opiece nad dziećmi.

6. Sprzedawca, Kasjer, Obsługa kina, Recepcjonista/ka
Wcale nie musisz pracować na pełen etat, często firmy oferują elastyczny czas pracy, którą pogodzisz ze szkołą lub uczelnią. Sprzedawcą lub kasjerem zostaniesz w centrum handlowym, super i hipermarketach. Recepcjonistką w salonach kosmetycznych, fryzjerskich, fitness klubach i siłowniach, a także hotelach i ośrodkach wypoczynkowych zwłaszcza w sezonie letnim.

7. Gastronomia
Restauracje szybkiej obsługi, lodziarnie, kawiarnie i wiele innych punktów z żywnością. Kelner lub kelnerka to również dobra praca nie tylko dla uczniów szkół gastronomicznych. Wymagana książeczka sanitarno-epidemiologiczna. Wynagrodzenie bardzo różne, możliwe napiwki.

8. Copywriter, Grafik, Retuszer
Pisanie tekstów, artykułów, komentarzy czy postów na forum, a także wiele innych, tym właśnie zajmuje się copywriter. Zaletą jest to, że ten rodzaj pracy możesz wykonywać z dowolnego miejsca i o każdej porze. Wynagrodzenie bardzo różne od 0,50 gr za post, czy opis 500 zzs, do kilku lub kilkunastu złotych. Wymagania tzw. "lekkie pióro". To samo dotyczy projektów graficznych, logo, ulotki, strony www, sklepy internetowe i wiele innych.

9. Telemarketer
Praca polegająca na udzielaniu informacji przez telefon, prezentowanie usług i sprzedaż. Sieci komórkowe, banki, a także biura obsługi klienta, ofert tego typu jest bardzo dużo. Tylko od Ciebie zależy czy taki rodzaj pracy Ci odpowiada. Wynagrodzenie zależne od wyników pracy i zaangażowania.

10. Rolnictwo, Ogrodnictwo, Produkcja
Bardzo popularne miejsce pracy wakacyjnej zarówno w kraju jak i za granicą, przy zbiorze warzyw i owoców. Produkcja w dużych i małych zakładach polega głównie na sortowaniu i pakowaniu, żywności, składaniu opakowań i wielu innych rzeczy.

Dodatkowo : Wolontariat
Praca bez wynagrodzenia, ale jakże potrzebna i cenna np. w hospicjach, szkołach, schroniskach dla zwierząt i wielu innych miejscach.
***
Portale dla studentów na których znajdziesz oferty pracy 
praca.dlastudenta.plpraca.studentnews.pleurostudent.plstudent.pl

Wszystko o pracy dla młodzieży na stronie głównej Ochotnicze Hufce Pracy, a także stronach wojewódzkich oddziałów.
***
Czekam również na Wasze komentarze dotyczące miejsc pracy. 
Wasze i bliskich doświadczenia oraz wskazówki dla uczniów i studentów.
Ja pracowałam jako hostessa, niania, pomoc domowa oraz recepcjonistka, a obecnie pracuje również jako copywriter :)

Więcej postów z tej kategorii w zakładce praca.
Copyright © Blowerka