instagram

Farmona "Jantar" odżywka do skóry głowy i włosów

Najlepsza, kultowa, znakomita. Mówi się i pisze o niej od lat.
To odżywka do skóry głowy i włosów z wyciągiem z bursztynu, popularnie i potocznie nazywana wcierką.
Swoją popularność zawdzięcza Anwen i włosomaniaczkom.
Sama pierwszy raz użyłam jej 3 lata temu i przekonałam się na własnej skórze i włosach, że działa.
Dziś mam przyjemność przedstawić Wam wcierkę Jantar w nowej wygodnej i poręcznej butelce.
Czy jest tak samo skuteczna ? Czytaj dalej.


Skład:
  • wyciąg z bursztynu na czwartym miejscu oraz inne wyciągi roślinne
  • witaminy A, E, F
  • d-pantenol
Pełny znajduje się na opakowaniu, niestety mam wrażenie i słyszałam, że stara wersja była lepsza i bardziej odświeżająca, a może pobudzająca.


Sposób użycia:
Niewielką ilość płynu wcierać/wmasować w skórę głowy przez 3-4 tygodnie, następnie zrobić tygodniową przerwę. Takie zalecenia były na szklanej butelce na nowej jest trochę inaczej. Jednak sposób użycia to kwestia indywidualna. Ja stosuje po umyciu włosów, bo wtedy skóra głowy jest czysta, a ja mam pewność, że odżywka jeszcze bardziej pobudzi moje włosy do wzrostu. Wcieram najczęściej tylko w skronie, zakola i nad czołem oraz w środek głowy.

Szklana butelka była bardzo niewygodna w użyciu, dlatego kiedy zdecydowałam się na kurację w lutym przelałam ją do butelki po innej odżywce.
Teraz producenci rozwiązali problem z aplikacją w 100 % perfekcyjnie. Ten nowy aplikator pozwala na precyzyjne dawkowanie produktu dokładnie tam gdzie chcemy. Ta mała wielka zmiana spodobała mi się od pierwszego użycia.


Moja opinia
Zdecydowanie za krótko jej teraz używam, bo dopiero od 2 tygodni (co drugi dzień) po myciu włosów.
Nie zużyłam jeszcze nawet pół opakowania i kurację tzn. wcieranie będę  kontynuować.

Kiedy użyłam jej pierwszy raz 3 lata temu byłam zachwycona, dziś jest produktem który bardzo dobrze znam. Tym razem jestem pozytywnie zaskoczona nową lekką i poręczną butelką i rewolucyjnym aplikatorem. Dzięki niemu już nie spadnie Ci z głowy żadna kropla i włos.

Dlaczego odżywka działa ?
Wpływ na to mają nie tylko zawarte w niej składniki, ale też już samo masowanie skóry głowy. Gwarantuje Ci, że jeśli jeszcze nigdy nie stosowałaś żadnej wcierki, zauważysz największe rezultaty w postaci tzw. "baby hair" czyli małych nowych włosków. Zahamowane zostanie również nadmierne wypadanie. Dodatkowo zdradzę Ci mój wcale nie sekret. Zawsze myję włosy z pochyloną głową w dół, to w połączeniu z masowaniem sprawia, że u mnie włosy rosną szybciej i zawsze pojawiają się te nowe.

Od kiedy zostałam świadomą włosomaniaczką mam długie włosy, które rozczesuje szczotką podobną do TT, dzięki myciu (głową w dół) nigdy nie są splątane, zawsze również stosuje "metodę kubeczkową " czyli rozcieńczam każdy szampon i czasami myję włosy dwukrotnie. 
Niestety moje włosy są wysokoporowate i w przypadku dużej wilgotności w powietrzu strasznie się puszą i nie wyglądają jak z reklamy. Do związywania włosów stosuje gumki sprężynki, które świetnie się spisują, a równie dobrze co na włosach wyglądają też na ręce jako bransoletka i awaryjna gumka ;).

Ciekawostka ! bransoletka z bursztynu ma już 15 lat i jest moją pamiątką z pierwszych wakacji nad morzem :)


W rankingu Kosmetyk Wszech Czasów na wizaz.pl możesz przeczytać opinie innych, ale gorąco polecam Ci samej spróbować. Nic nie stracisz, a możesz zyskać.
Gdzie kupić ?
Rossmann 14 zł (szklane opakowanie), doz.pl 7 zł (plastikowe opakowanie) z dostawą do domu.
Dodatkowo: apteki, drogerie, hipermarkety, czasami Biedronka.

Czekam na Wasze komentarze i sekrety dotyczące pielęgnacji włosów.

***
Wpis stworzony na potrzeby aplikacji konkursowej na stronie jantarhair.com.pl, już wkrótce więcej szczegółów. Jak głosować i wygrać ?
Copyright © Blowerka