instagram

Recenzja "It Bag. Historia torebką pisana" Eliza Głowinkowska-Domagała

Towarzyszy każdej z nas mniej więcej od 12 roku życia.
To też najczęściej wtedy przychodzi chęć posiadania przez nas swojej pierwszej torebki.
Następnie już w szkole dziewczęta często zamiast plecaka wybierają torbę. Na studiach to już raczej normalne, że prawie każda kobieta nosi mniejszą lub większą torebkę.
Historia powstania torebki oraz jej losy na przestrzeni lat są bardzo interesujące, a czasami nawet zaskakujące.
Zapraszam Cię na recenzję książki, jakiej jeszcze na rynku nie było.


Tak to się zaczęło...
Kiedy autorka książki sama do mnie napisała z propozycją opublikowania recenzji, byłam zaskoczona ale bardzo pozytywnie. Zazwyczaj bowiem promocją książki zajmują się wydawnictwa lub agenci, a także inne osoby odpowiedzialne za kontakt z mediami i blogerami.

Autorka sama o sobie na swojej stronie pisze tak.
Na moje pytanie skąd wziął się pomysł na temat książki, odpowiada:
Pomysł na temat książki przyszedł mi do głowy z obserwacji uczestniczek moich warsztatów. Otóż zawsze na początku spotkania panie po wyborze miejsca, na którym będą siedzieć, szukają miejsca dla swoich torebek. Zauważyłam też inna prawidłowość - torebka musi być blisko nas, nawet jeśli nam przeszkadza (czujemy się pewniej) no i najważniejsze - nie ma nigdy kobiety bez torebki. Zawsze interesowała mnie socjologia mody, czyli to jak sytuacja społeczna  - kulturowa wpływa na nasze modowe wybory, oraz to jak moda zmienia naszą sytuację społeczną. Z tego właśnie wziął się pomysł na temat książki;)

Jak Cię widzą...
Należę do tego grona czytelników, które ocenia książkę po okładce.
Nie tak dosłownie, ale coś w tym jest.


W tym przypadku jestem zachwycona nie tylko twardą oprawą, ale też ilustracjami, grubym papierem, formatem, a także dużą czcionką. Mam też dobrą informację dla wielbicieli zapachu książek. Mój egzemplarz pachnie bardzo intensywnie farbą :). Na kolejny plus zasługuje zakładka z wstążki, uwielbiam ten mały, ale jakże istotny i piękny detal.

Historia prawdziwa...
Tak naprawdę nie jest to książka tylko o torebkach. Przede wszystkim o modzie i panujących w danym czasie trendach i projektantach. Ta książka powinna zainteresować kobietę w każdym wieku, a już szczególnie fankę mody i dobrego stylu. Ja jakoś nigdy specjalnie modą oraz wielkimi projektantami się nie interesowałam, a po przeczytaniu tej książki mam ochotę na więcej. Słynne aktorki i artystki, modelki oraz gwiazdy czy nawet pierwsze damy, to najczęściej One wyznaczały trendy. Zresztą nadal tak jest.
Dawniej były to m.in.: Helena Rubinstein, Coco Chanel, księżna Diana, Sophia Loren, Królowa Elżbieta Kate Moss, Lady Gaga. Dziś do grona wpływowych należą również blogerki modowe i influencerki.
W książce odkryć możemy tajemnice największych wtedy kreatorów mody, dodatków i perfum, a byli nimi np.: Gucci, Louis Vuitton, Prada, Versace, Armani, Dior.
Nie wiem czy kiedykolwiek będzie mnie stać na torebkę od projektanta oraz czy posiadając już taką byłabym bardziej szczęśliwa. Jedno jest pewne z każdą torebką wiąże się pewna historia.

Autorem tych pięknych grafik i okładki jest Jakub Czyż.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwolucky.pl

PS na zdjęciach moja ulubiona torebka Atmosphere, którą upolowałam na vinted.pl

Czy Ty też masz swoją ulubioną torebkę, albo pamiętasz swoją pierwszą ?
Copyright © Blowerka