Fotografów oferujących usługi związane z wykonywaniem zdjęć na ślubach i weselach jest bardzo wielu. Jak spośród tak licznej grupy wybrać kogoś, kto zrobi dla nas wyjątkową sesję fotograficzną – taką, która w cudowny sposób utrwali ten jedyny w swoim rodzaju dzień. Najlepszym źródłem do poszukiwań jest oczywiście internet.

Każdy szanujący się fotograf posiada obszerną witrynę, na której prezentuje swoje dotychczasowe dokonania. To tak zwane elektroniczne portfolio, z pomocą którego może pokazać swój dorobek. Są to najczęściej najlepsze i najoryginalniejsze fotografie z wybranych sesji, oczywiście publikowane za zgodą osób biorących udział w danej sesji. Ważne jest aby zwrócić uwagę na kilka elementów takiego portfolio. Pierwszym z nich jest aktualność. Upewnijmy się, że fotograf na bieżąco dodaje nowe sesje, a nie tylko chwali się osiągnięciami sprzed kilku lat. Da to nam pewność, że nieustannie się rozwija i nie spoczywa na laurach, podążając za aktualną modą i obowiązującymi w branży ślubnej trendami.

Fotograf na ślub powinien być wszechstronny, co odzwierciedlać ma właśnie jego portfolio. Różnorodne zdjęcia to dowód na kreatywność i umiejętność dostosowywania się do bieżących potrzeb i upodobań klientów. Na stronie internetowej dobrze jest też znaleźć referencje od osób, które korzystały z usług fotografa.