Pamiętacie wpis o podpatrzonych momentach i uchwyconych detalach? Dzisiaj przed Wami kolejna część z ciekawymi zbliżeniami wiosenno-letnich kolekcji na ten sezon. Tym razem przyglądamy się backstage’owi nieco bliżej, czasami nawet bardzo blisko. Wszystko po to, by dostrzec prawdziwy kunszt krawiecki, niezwykłe materiały, a także dodatki, którym właściwie należy się osobny post.

Muszę Wam przyznać, Drodzy Czytelnicy, że naprawdę piękne kolekcje powstały tego lata. Wystarczy choćby wspomnieć projekty Clare Waight Keller dla Chloe, w których jestem zupełnie zakochana. Począwszy od geometrycznych i nieco luźnych fasonów, przez delikatne falbany i prześwity, po wzory i paski bordo. Urzekły mnie też misterne hafty i wycinanki w białych ubraniach Pucci, których dosadną inspirację znajdziecie w wielu projektach popularnej Zary oraz egzotyczne wzory Roberta Cavalli czy kratki i orienty u Dries Van Noten. Na uwagę zasługują też piękne, połyskujące metalicznym blaskiem materiały – subtelne u Giorgio Armani, zdecydowanie u świeżego Anthony’ego Vaccarello.

Myśląc o mojej garderobie na wiosnę i lato, z pewnością będę się inspirować poniższymi kolekcjami. Znaczna część z nich przedstawia klasyczne zestawy w czerni i bieli, których nie brakuje obecnie w sklepach. Niektóre wydają się być bardziej kobiece, inne są zupełnie geometryczne. Niezależnie od stylu są jednak tak uniwersalne, że w każdej postaci potrafią wydobyć z naszego środka indywidualny charakter. Kolejnymi motywami, które postaram się wdrożyć tego lata będą paski (najchętniej w kolorowej wersji lub takiej jak u Chloe) oraz wszelkiego rodzaju orientalne wzory – kwiaty, rajskie ptaki, palmy, kolory! Cudowne kimono znalazłam już w Zarze, choć cena na razie ostudziła mój zakupowy zapał. Nie wiem natomiast czy uda mi się wdrożyć nieskazitelną biel, która jest idealnym odzwierciedleniem letniej szafy – obawa przed ubrudzeniem na razie zdecydowanie wygrywa i do szafy lądują kolejne czarne bluzki ;). Poczekamy, zobaczymy.

Jestem ciekawa czy i Was zainspirowały podobne detale? Jeśli tak, napiszcie w komentarzach które najbardziej – może jakiś szczególny motyw zdobędzie prowadzenie?