Dla wielu mężczyzn, szczególnie tych u których zakola zaczynają coraz śmielej przesuwać się w kierunku czubka głowy, kwestia związana z włosami oraz wizja rychłego wyłysienia spędza sen z powiek.
Dlatego też gałąź przemysłu i farmaceutyki, zajmująca się produkcją preparatów na porost i gęstość włosów, rozwija się niezwykle prężnie.
Coraz więcej mężczyzn, świadomych wagi swojego wyglądu i często zajmujących wysokie, reprezentatywne stanowiska decyduje się na stosowanie tego typu leków i preparatów. Szybki porost włosów możliwy jest z pewnością po wykorzystaniu niektórych z produktów medycznych, inne natomiast są zdecydowanie mniej skuteczne.
Wielu panów, metodą prób i błędów dochodzi do znalezienia produktu najlepszego dla siebie, dzięki któremu ich włosy rosną szybciej i są gęstsze, a co za tym idzie samoocena mężczyzn zdecydowanie zwiększa się tak samo jak mich pewność siebie.
W związku z dynamicznym rozwojem branży niewykluczone jest, że niedługo pojawi się preparat, który całkowicie powstrzyma wypadanie włosów.